در روزهای پایانی اسفند و نزدیک شدن به عید باستانی نوروز، بازارها بسیار شلوغ می شوند. چرا که همه مردم به خرید لباس عید روی می آورند. در این میان آقایان جایگاه ویژه ای در این بازار دارند.

شاید به مانند بسیاری از مردم، شما نیز تصور کنید که آقایان خیلی در انتخاب لباس و پوشاک قدرت مانور نداشته باشند و آن ها را در پیراهن سفید و شلوار مشکی و کفش چرمی ساده تصور کنید.

اما بر خلاف انتظار یک راه حل جالب وجود دارد

انتخاب استایل

استایل های مردانه بسیاری وجود دارند  اعم از کژوال، اسپرت، رسمی، وینتیج و….

آیا شما هم با خواندن نام این استایل ها آن ها را در ذهن خود تصور کردید؟ آیا در این استایل ها لباس ها یکسان بود؟ جواب واضح است!!!! خیر

اقایان قبل از خرید هر لباس باید تصمیم بگیرند که چه استایلی را در عید نوروز میخواهند به کار ببرند!

با توجه به اینکه عید نوروز بزرگترین جشن ایرانیان محسوب می شود بسیاری از اقایان استایل کلاسیک و رسمی را برای پوشیدن انتخاب میکنند. چرا که می خواهند بیشتر از هرزمان دیگر جذابیت و خوش تیپی خود را به رخ دیگران بکشند.

در ادامه با ما همراه باشید با استایل کلاسیک مردانه برای عید نوروز.

استایل کلاسیک تیپی است که در آن عموما از ترکیب لباس های رسمی با کمترین میزان طرح و رنگ استفاده می شود.

البته استایل کلاسیک لزوما به این معنی نیست که شما باید گران ترین لباس ها را استفاده کنید. بلکه شایسته ترین لباس ها را باید انتخاب کنید. ناگفته نماند که در یک استایل کلاسیک تناسب اندام نیز جایگاه ویژه ای دارد.

می توان گفت کت و شلوار مردانه از آن جایی که رسمی ترین لباس مردانه است، از این رو بهترین انتخاب برای دید و بازدیدهای نوروزی کت و شلوار مردانه است. اما اگر فکر میکنید که میخواهید استایل رسمی اما مدرن تری را تجربه کنید، می توانید روی کت تک و شلوار کتان تیره رنگ حساب ویژه ای باز کنید. ترکیبی متوازن و همچنین نوین.

هر دو این لباس ها جزو لباس های کلاسیک غیررسمی هستند. اما اگر در کنار یک دیگر استفاده شوند ترکیبی کلاسیک می سازند. یک شلوار کتان در رنگ سرمه ای، ذغالی و یا زرشکی در کنار کت تک می تواند شما را یک مرد جوان و خوش تیپ نشان دهد. اگر فکر میکنید که شلوار کتان کمی غیررسمی است به شما حق میدهیم. اما می توانید به جای آن از شلوارپارچه ای  و حتی شلوار جین مشکی استفاده کنید. اما خوب است بدانید که با شلوار جین استایل شما دیگر کلاسیک یا رسمی نیست. یک استایل اسپرت است. اما اگر انتخاب شما کتان یا پارجه ای بود  پیشنهاد می کنم در کنار این ترکیب می توان یک پیراهن رسمی آبی روشن یا سفید نیز قرار دهید.

پیراهن رکنی اساس و مهم در استایل مردانه است. پس لازم است که در انتخاب آن دقت کافی را به کار ببرید. دقت داشته باشید که در انتخاب پیراهن باید به سایز و جنس و کیفیت آن توجه کنید تا بهترین پیراهن ممکن را انتخاب کنید.

شاید با خود فکر کنید که چه پیراهنی را باید انتخاب کنید  باید در پاسخ بگویم که تحت هر شرایط باید با کت پیراهن آستین بلند رسمی بپوشید. منظور از کت، کت تک و کت و شلواراست. همه کت های مردانه شامل این قانون هستند.

این بدین معنی است که باید فکر پوشیدن پیراهن آستین کوتاه، تی شرت و پلوشرت را به همراه کت از فکر خود بیرون کنید.

علاوه بر این با پیراهن می توانید از اکسسوری دکمه سر آستین نیز در استیل نوروزی خود استفاده کنید و بدین ترتیب به کاریزمای خود بیفزایید.

در باب اکسسوری ها می توان گفت اگر انتخاب اول و اخر شما کت و شلوار است، روی کراوات، دکمه سر دست و پوشت  می توانید حساب کنید و حتی با توحه به شاد بودن فضای عید نوروز می توانید از رنگ های شاد و جذاب در کراوات و پوشت نیز بهره ببرید  دقت داشته باشید که رنگ اکسسوری ها از کلاسیته استایل شما نکاهد.

انتخاب یک کیف دستی کوچک چرم به خوبی می تواند به کلاس تیپ شما اضافه کند و شما را یک جنتلمن اصیل نشان دهد.

هم چنین انتخاب کفش در استایل شما تاثیر بسیار مثبتی دارد. شما در یک استایل کلاسیک نوروزی با کت و شلوار نمی توانید انتخاب دیگری جز کفش های اکسفورد و بروژ داشته باشید. اما اگر تصمیم داشته باشید در استایل نوروزی  خود از کت تک استفاده کنید تمامی این معادلات تغییر خواهد کرد.

مثلا شما دیگر نمی توانید از کراوات استفاده کنید و اکسسوری های پوشیدنی شما به پوشت و پاپیون محدود می شود. هم چنین بهتر است کفش کالج و بعد بروژ اولویت ها در انتخاب شما باشند.

در دید و بازدید های نوروزی ، مرتب و تمیز بودن اهمیت بسیاری دارد چرا که پاکیزگی جایگاه بسیار مهمی در میان ایرانیان دارد. پس استفاده از یک عطر خوش بو و مرداته خنک را فراموش نکنید.

هم چنین موها و ریش های خود را مرتب کنید. و با یک ساعت فلزی مردانه استایل نوروزی خود را بی عیب و نقص کنید.

سال خوبی داشته باشید.

انواع کفش های اسپرت پاییزی

مقاله قبلی

استایل نوروزی آقایان ۲

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار