شیک پوشیکت و شلوار

معروفترین کت و شلوار های مردانه

0

معروف ترین کت و شلوار های مردانه کدام ها هستند ؟

کت شلوار های مردانه رسمی نیاز همه آقایان است  بدین معنی که همه آقایان لزوما باید حداقل یک دست کت و شلوار رسمی داشته باشند . این کت و شلوار را باید حتما متناسب با فرم اندام خود انتخاب کنید و بدین نحو استایل خود را بسازید .کت ها عموما در سر شانه ، تنگی یا گشادی ، تعداد دکمه ها و … با یکدیگر تفاوت دارند . به بیان دیگر تفاوت بین کت ها از بررسی این نکات مشخص و عیان میشود.

اما سر منشا این تفاوت ها از کجاست ؟ چرا دوخت کت و شلوار ها با یک دیگر تفاوت دارد ؟ برای دانستن علت آن با ما همراه باشید.

خیاطان ماهری در سراسر جهان مشغول دوخت کت و شلوار هستند و با طراحی های جذاب و جدید نام کشور خود را به عنوان کشور های پیشرو در تولید کت و شلوار های برتر در جهان معرفی کرده اند . در ادامه قصد داریم چندین کشور مطرح در زمینه این هنر و صنعت معرفی و بررسی کنیم .

 

کت و شلوار انگلیسی

همانطور که از نام این کت و شلوار پیداست زادگاه این لباس کشور انگلیس است و با الهام از لباس های نظامی بریتانیای قدیم است که به صورت فرمال،  مدرن تر و ساده تر در آمده است و شکل امروزی خود را به دست آورده است . همین ریشه نظامی  باعث شده است که با گذشت زمان این کت ذات رسمی خود را حفظ کند .

کت و شلوار های انگلیسی را میتوان از پارچه های ضخیم و مستحکم و بدون ریزش آن شناخت . پارچه ضخیم این کت آن را تبدیل به یکی از گرم ترین کت ها کرده است . راه بعدی برای شناخت کت و شلوار های های برتانیایی وجود دو چاک در  طرفین آن است . در گذشته اسب سواران و چابک سواران هنگام اسب سواری برای راحتی و قدرت حرکت بیشتر این دو چاک را به وجود آورده اند. ابداع آن ها تاکنون باقی مانده و تبدیل به رسمی ترین مدل کت و شلوار شده است .

ویژگی های کت شلوار انگلیسی

کت های انگلیسی در قسمت شانه خود پد نرمی دارند که به خوش فرم تر ایستادن آن کمک میکند . همینطور آستین های کت انگلیسی به یک دیگر دوخته نشده است و قابل گشودن است و نسبت به کت های دیگر کمی کوتاه تر است . این کت از جیب کوچکی برخوردار است که به سادگی دوخته شده و قابل مشاهده است.

کت انگلیسی میتواند از یک یا دو ردیف دکمه بهره مند باشد . شلوار این ست نیز با چین دوبل دوخته میشود که آن را کلاسیک تر نشان میدهد . لازم است بدانید این کت و شلوار کاملا رسمی بوده است و مناسب مکان های نیمه رسمی یا کژوال نیست .

خوب است که بدانید برای بدن های معمولی و عضلانی بهترین انتخاب همین کت و شلوار های بریتانیایی است، و بزرگی و کوچکی کت را میتوان با پد های شانه کنترل کرد . این کت ها مطابق فرم بدن دوخته میشوند و خطوط آن نیز شکل بدن را دنبال میکنند و بر روی سینه و کمر آقایان تمرکز دارد .

 

کت وشلوار ایتالیایی / فرانسوی

آن گاه که فرانسوی های خوش لباس و ایتالیایی های هنرمند و چیره دست، با یکدیگر دست در دست دادند ، کت و شلواری را طراحی کردند که بعد ها با نام کت و شلوار اروپایی شناخته شد. این کت ها را با سرشانه های تیز و صاف آن و تنگ بودن آن میشناسند . هر چند این کت ها برای افراد چاق مناسب نیست اما باز هم یک ایتالیایی به نام جورجیو آرمانی ساختار شکنی کرده و خود را از این قاعده مستثنا دانسته است و برای افراد درشت اندام وچاق نیز کت و شلواری ایتالیایی طراحی کرده است . فکر ابداع و طراحی کت و شلوار ایتالیایی زمانی اتفاق افتاد که ایتالیایی ها کت و شلوار انگلیسی را پوشیدند و از شدت سنگینی و گرمای ان ناراضی بودند و در نتیجه خودشان تصمیم به طراحی و دوخت کت وشلواری منحصر به فرد خودشان کردند . این کت و شلوار های اروپایی بسیار راحت تر و سبک تر بودند .

ویژگی های کت و شلوار های ایتالیایی/ فرانسوی

کت و شلوار های ایتالیایی / فرانسوی به علت پارچه و نوع دوخت ان جنبه ای نیمه رسمی و غیر رسمی دارد و از طراحی مدرن‌تری برخوردار است . به همین دلیل برای گشت و گذار های روزانه و تفریح و خرید مناسب است. این کت و شلوار فیت بدن دوخته میشود . این نوع کت و شلوار در قسمت شانه پد ندارد و دکمه های آن نسبت به کت و شلوار انگلیسی بالا تر دوخته میشوند و جیب ها اصطلاحا مخفی هستند وپوششی ندارند . شلوار این ست کت و شلوار ارتفاعی دارد که هنگام ایستادن دچار چین نمیشود و کاملا صاف است . این کت و شلوار برای طراحی فیت آن مناسب افراد ورزشکار و خوش اندام است . زیرا اندام کشیده و ورزیده آن ها را به خوبی برجسته خواهد کرد .

 

کت و شلوارآمریکایی / آلمانی

این کت ها بر حسب سینه پهن و سرشانه های بزرگ نیویورکی های زمخت طراحی شده است . البته فقط آمریکایی ها نیستند که این کت و شلوار مناسب آن ها است . آلمانی‌ها نیز بر اساس فرم بدنی خود به این نوع کت و شلوار روی آوردند . همچنین مردم قاره اروپا پس از مهاجرت به قاره آمریکا و دسترسی به منابع غذایی غنی تر و بیشتر در طول سالیان اندام درشت تری پیدا کردند . کت و شلوار آمریکایی به راحتی کت و شلوار ایتالیایی و به رسمیت کت و شلوار انگلیسی است و نسبت به مدل ایتالیایی کمی گشادتر و ازاد تر بوده و در شلوار و طراحی خود از جزییات کمتری برخوردار است . کت و شلوار آمریکایی برای همه موقعیت ها و مکان ها و مراسم ها مناسب است .

ویژگی کت و شلوار آمریکایی/آلمانی

در قسمت  شانه های این کت از پد استفاده نمیشود و اگر استفاده شود از پد های نازک استفاده میشود . در طراحی قسمت آستین مساحت زیادی برای آستین اختصاص داده شده است که باعث شده است محل اتصال آستین به کت گشاد بوده و حرکت دست ها آسان تر باشد .

این کت به علت طراحی نسبتا گشاد آن مناسب افراد درشت اندام و اندکی چاق است . هم چنین از سه دکمه سرآستین برخوردار است که به زیبایی کت افزوده است .

کت و شلوارهای آمریکایی برخلاف کت بریتانیایی از یک چاک در قسمت میانی کت برخوردار است و جیب های آن پوشیده است . ارتفاع شلوار در کت و شلوار آمریکایی به قدری است که هنگام ایستادن بر روی کفش دچار چین خوردگی میشود .

اکسسوری های خاص برای یک استایل شیک

مقاله قبلی

فاکتور های مهم شیک پوشی آقایان

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود / ثبت نام