استایلراهنمای انتخاب

مردان بلند قد برای انتخاب مناسب چه چالش هایی دارند؟

0

برند های مختلفی در سطح بازار مشغول تولید و طراحی لباس ها هستند. اما اکثر این لباس ها و محصولات عموما برای افرادی با سایز نرمال تهیه و تولید می شوند. از این رو افرادی که با قد بلندی دارند، کوتاه هستند یا چاق هستند برای تهیه لباس با چالش مواجه می شوند. چرا که انتخاب و ست کردن و پوشیدن لباس مناسب برای این دسته از افراد کمی سخت و چالش برانگیز است. از این رو این دسته از مردان باید قوانینی را در انتخاب و ست کردن لباس ها به کار ببرند تا انتخاب درستی داشته باشند. با گراد همراه باشید

هارمونی و هماهنگی در ترکیب و ست لباس خیلی مهم است. مثلا یک مرد قد بلند نباید پیراهنی با راه راه عمودی بپوشد. یا شلوار کبریتی اورا قدبلندتر نشان میدهد. اما می تواند با پوشیدن پیراهنی چهارخانه یا راه راه افقی با ایجاد خطای دید قد خود را کوتاه تر نشان دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا بررسی کنیم مردان قد بلند باید چه لباس هایی بپوشند

تیپ اقایان بلندقد گراد

مردان قد بلند چه لباس هایی را می توانند بپوشند؟

توجه کنید که موقع خرید پیراهن  سایز مناسبتان را انتخاب می کنید اما برایتان گشاد است یا استین کوتاهی دارد، اگر هر شلواری که انتخاب می کنید یا برایتان کوتاه است یا بلند، شما یک مرد قد بلند هستید. البته این اتفاق در مورد همه افراد قد بلند صدق نمی کند اما این مشکلات در افراد قد بلند رایج بوده و همیشه انتخاب و پیدا کردن لباس مناسب برای این افراد ساده نیست و بسیار چالش برانگیز است.

همانند همه افراد، افراد قد بلند نیز باید  برای انتخاب لباس مناسب باید ۴ فاکتور زیر مد نظر قرار دهندد:

اندازه یا سایز، رنگ، طرح و جنس

با هم به بررسی این چهار نکته بسیار مهم و پر اهمیت می پردازیم:

تیپ مردان قدبلند گراد

  سایز لباس افراد قد بلند:

افراد قد بلند عموما استخوان بندی درشتی دارند پس بآید به عنوان یک مرد بلند قامت سایز خود را بدانید و لباس متناسب با آن را انتخاب کرده و بپوشید.

در انتخاب لباس حتما به اندازه شانه ها و قد آستین توجه کنید.

پوشیدن لباس تنگ (چسبان) و گشاد برای شما اصلا مناسب نیست چرا که شما را شلخته نشان میدهد

در انتخاب شلوار نیز باید به این موارد توجه کرد. بطور مثال شلوار جین تنگ اصلا مناسب هیکل شما نبوده و بهتر است بجای آن از شلوار جین راسته استفاده کنید.هم چنین شلوار کتان طرح دار به خوبی می تواند در استایل شما هارمونی ایجاد کند.

هم چنین پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان شلواری که برایتان کوتاه هست را انتخاب نکنید.

ما استفاده از لوازم ضخیم و پهن را به شما پیشنهاد می کنیم. بطور مثال کمربند ضخیم یا کراوات پهن بپوشید تا قد شما از آنچه هست بلندتر نشان ندهد.

مردان قد بلند گراد

بررسی رنگ لباس مناسب افراد قد بلند:

به استفاده کردن از رنگ های روشن فکر کنید. همچنین از پوشیدن لباس های تک رنگ (مخصوصا مشکی و تیره) خودداری کنید.  چرا که ممکن استوشما را بلند تر و نافرم تر نشان دهند. اگر تصمیم داشتید این رنگ ها امتحان کنید سعی کنید لباس های طرحدار انتخاب کنید. مثلا پیراهن مشکی با راه راه افقی و شلوار چهارخانه

این سبک پوشش باعث می شود لاغر و بلند قدتر بنظر بیایید. پس سعی کنید از رنگ های مکمل، متضاد و متفاوت بیشتر استفاده کنید که البته  این کار دست شما را در انتخاب بیشتر باز می گذارد و در نتیجه با ایجاد خطای دید به تعادل استایل شما کمک شایانی میکند.

طرح لباس افراد قد بلند:

همانطور که قبلا گفتیم دوباره به شما پیشنهاد میکنیم خطوط افقی و شکسته را امتحان کنید.

این خطوط با ایجاد دید افقی در چشم اطرافیانتان، بدن شما را عریض تر نشان می دهد و باعث ایجاد توازن می شود لازم نیست حتما این خطوط در لباس تان باشد. لوازمی که به همراه لباس می پوشید مانند کراوات هم اگر به این صورت باشند تاثیرگذار خواهند بود. لباس های طرح دار بپوشید تا بالا تنه تان را کوتاه تر جلوه دهند. استفاده از لباس های چند لایه نیز راهکار خوبی برایتان است.به عنوان مثال پوشیدن جلیقه مناسب افراد قد بلند می باشد. لباس یقه هفت دار نپوشید چون این لباس ها گردن شما را کشیده تر نشان می دهند که باعث می شود از آنچه هستید قد بلند تر بنظر برسید.

در انتخاب کت و شلوار هم پیشنهاد ما کت و شلوار دو دکمه هست که کاملا مناسب افراد بلند قد می باشد.

بجای استفاده از کفش های نوک دار سراغ پنجه گرد ها بروید که پای شما درازتر به چشم نیاید. همچنین کفش های طرح دار انتخاب خوبی برای افراد قد بلند است.

استایل مردان بلندقد گراد

جنس لباس افراد قد بلند:

لباس هایی با پارچه زمخت بپوشید.

پوشیدن لباس های نازک و نرم را تا جایی که امکان دارد فراموش کرده و کنار بگذارید و بجای آن از لباس های ضخیم مثل بافت استفاده کنید.

همچنین پارچه های با نقش و نگار و شلوغ مناسب شما می باشد.

در نهایت انتخاب های شما در لباس ها هرچه باشند باید در نهایت دقت و تناسب انتخاب شوند.

آموزش نحوه ست کردن شلوار طوسی برای فصل تابستان

مقاله قبلی

اصول وقوانین ست کردن جلیقه و کت مردانه برای آقایان

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود / ثبت نام